Načítaní. Čekejte prosím...

Kategorie

Tagy

Víkend v Berlíně – co vidět za dva dny?

Ačkoliv se nám zdálo, že dva dny na Berlín jsou málo tak opak je pravdou. Tato metropole stojí i přes svou vzdálenost za víkendovou návštěvu. Do Berlína se dostanete autem cca. za 4 hodiny, když tedy vyjedete v pátek hned po práci, čekají vás téměř celé dva dny v tomto krásném městě.

Sobota – nákupy v Berlíně

Pokud jedete do Berlína za vidinou výhodných nákupů, směřujte je určitě spíše na sobotu, jelikož v Německu jsou v neděli téměř všechny obchody zavřené.

Den začněte v Designer Outlet Berlin, který leží asi 20 km od města. Outlet je stejného stylu jako např. Pandorf ve Vídni tzn. nekrytý – village (nám se tam tedy nikdy nepodařilo nic ukořistit ale to má každý jinak). Pokud jste v outletu nic nesehnali (jako my) nebo je váš budget poněkud nižší – v centru města vás určitě potěší dva obchody z řetězce Primark, případně námi milovaný T.K. Maxx tady má dokonce 11 obchodů. 😉 Berlín se také mimo jiné vyznačuje poměrně pestrou nabídkou malých butiků s originální módou, kde si určitě každý vybere – jen to chce trochu více času. 😉

Pokud vás už nákupy unavily, navštivte zámek Charlottenburg, který najdete při cestě zpět na okraji Berlína (otevírací doba 10:00-16:30 a vstupné 10 EUR) a Eastside gallery, kterou naleznete na opačné straně města. Obě místa jsou od centra poměrně daleko a proto je lepší, navštívit je autem. 😉

Neděle – jeden den v Berlíně

Den začněte návštěvou nevyšší budovy v Berlíně – Berliner Fernsehturm.

Lístky si kupte v předstihu online zde, standartní lístek stojí 15,50 EUR případně fast track pass za 19,50 EUR (nebudete muset cekat případnou frontu). Celá návštěva věže vám pak zabere maximálně hodinu, dole pod věží navštivte půjčovnu kol Fat Tire Bike – která má otevřeno i v neděli. Půjčovné kola pro jednu osobu činí 14 EUR/den. Výhodou této půjčovny je jednoznačně to, že se nemusíte nikde složitě registrovat, stahovat aplikaci apod. jako je tomu v případě ostatních poskytovatelů kol, která najdete rozesetá po celém městě navíc i poloha půjčovny je velmi strategická. Vzhledem k tomu jak je na tom Berlín s parkovacími místy, vám určitě doporučujeme auto nechat mimo centrum a vše si objet na kole – je to jednoznačně nejrychlejší způsob dopravy a také jednodušší.

Od věže jeďte k Berlínskému domu, kde začíná muzejní ostrov. Cesta je velmi jednoduchá, neboť až k Braniborské bráně/ Vítěznému sloupu jedete pořád rovně. Od Vítězného sloupu trochu odbočte směrem k zoologické zahradě a zpět to vezměte podél parku Tiergarten až k Památníku Holokaustu a Říšskému sněmu.

Odsud to můžete vzít bud na sever směrem k Mauer Parku, kde se v neděli konají bleší trhy nebo to vzít na jih přes Potsdamer platz k muzeu Topography of Terror a Checkpoinu Charlie.

Po vrácení kol se ještě můžete, projít po Alexanderplatz a poté zamířit směrem k autu. 🙂

Přehled nákladů 2 dny/os.

Položka Cena
Hotel 1 260 Kč / os.
Půjčení kola 355 Kč / os.
Vstupné 500 Kč / os.
Benzín (800 km) 700 Kč / os.
Cena celkem 2 815 Kč / os.

 

Video z Berlína

Pokud si můžete vzít v práci volno, určitě bychom doporučili návštěvu protáhnout až do pondělka.

Vaše Andrea a David 😊

Zpět na všechny články

zobrazit hlavní informace detaily detaily Líbí se mi 41

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Příbuzné příspěvky